Rehabilitacja wzrokowa osób słabowidzących w kontekście stale rosnącej populacji osób z bliznami w plamkach

Zapraszamy do obejrzenia filmów przygotowanych na zlecenie BAYER SP.Z.O.O. opublikowanych na kanale Youtube „Medyczne Wykłady dla Pacjentów”
Rehabilitacja osób słabowidzących z powodu zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem.
Na czym polega zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD)? Jakie mogą być objawy tej choroby? Na czym polega rehabilitacja osób słabowidzących z powodu AMD i co się na nią składa? Temat przedstawi mgr Grażyna Machura – tyflopedagog, terapeuta widzenia i optyk z Centralnej Przychodni Rehabilitacyjno-Leczniczej Polskiego Związku Niewidomych w Warszawie.

25 czerwca podczas webinarium Polskie Towarzystwo Okulistyczne prowadziło dyskusję z ekspertkami z przychodni przy Polskim Związku Niewidomych, Ewą Stanikowską oraz Grażyną Machurą. Moderatorem spotkania była lek. Marta Pietruszyńska.

Sprawdź, jak potoczyła się dyskusja i o co pytali uczestnicy.

W trakcie webinarium ekspertki odpowiedziały m.in na pytania:

  • Jakie zawody może wykonywać osoba słabowidząca?
  • Jak tłumaczą Panie pacjentom, jak maja wykorzystywać fiksację ekscentryczna? Czy są specjalne ćwiczenia? Jak takie ćwiczenia wyglądają?
  • Co zrobić jeśli lekarz nie ma kontraktu z NFZ, a chce pokierować do poradni pacjenta? Czy lekarz rodzinny może kierować do Poradni?
  • Dostępność do szkolnictwa – jakie studia, ewentualnie jaka szkoła?
  • Jakie filtry polecają Panie, żeby poprawić komfort i kontrast widzenia? Żółte?

Obejrzyj webinar

https://pto.com.pl/edukacja/rehabilitacja-wzrokowa-osob-slabowidzacych-w-kontekscie-stale-rosnacej-populacji-osob-z-bliznami-w-plamkach

Skip to content