Nowy gabinet czynności dnia codziennego dla osób słabowidzących i niewidomych

wpis w: administracja | 0

Dzięki wsparciu finansowemu firmy ALCON Polska Sp. z o.o. powstał w naszej przychodni w Warszawie profesjonalny Gabinet czynności dnia codziennego.

W ramach Dziennego ośrodka rehabilitacji osób z dysfunkcją narządu wzroku w niewielkich grupach lub indywidualnie zespół rehabilitacji uczy, jak samodzielnie wykonać posiłek, uprasować ubranie a następnie poukładać je w szafie przy wykorzystaniu odpowiednich pomocy optycznych i tyflotechnicznych. Tu także odbywać się będą spotkania grupy wsparcia połączone z zajęciami relaksacyjnymi. Będzie można skorzystać z odpowiednio „oprzyrządowanego” komputera lub poczytać książkę.

Zajęcia z zakresu nauki czynności dnia codziennego pozwalają osobom tracącym wzrok i niewidomym stawać się samodzielnymi, radzącymi sobie z codziennymi obowiązkami a grupowe spotkania to okazja do wymiany doświadczeń z innymi osobami z dysfunkcją wzroku.

Serdecznie zapraszamy. Wystarczy skierowanie do Ośrodka rehabilitacji osób z dysfunkcją wzroku wystawione przez lekarza okulistę, neurologa lub lekarza rehabilitacji. Nie jest wymagane orzeczenie o niepełnosprawności.